Recepcja: +48 68 / 356 57 37  |  PL  |  EN  |  DE

Sława i okolice

Gmina Sława, jedna z największych w województwie lubuskim. Zajmuje powierzchnię 32 679ha. Miasto Sława leży nad największym w makroregionie Jeziorem Sławskim o powierzchni 817 ha. Nad Jeziorem Sławskim roztacza się tam piękna panorama jeziora. Wokół jeziora lasy, przeważnie sosnowe, wpływają na mikroklimat okolicy oraz obfitują w zwierzynę łowną i słyną z grzybów.

Okolice Sławy to ogromne bogactwo lasów i jezior, których jest 14.Samo Jezioro Sławskie to wymarzone miejsce dla żeglarzy, nad którym znajdują liczne kluby żeglarskie, co roku odbywają się tu regaty ogólnopolskie z udziałem zawodników zagranicznych. Na uwagę zasługuje bogaty świat fauny i flory. Ogromna i różnorodna populacja ptaków zamieszkuje te rejony. Pojezierze Sławskie zostało uznane za ostoje ptaków o randze europejskiej przez Międzynarodową Organizację Ornitologiczną.

Okolice Sławy to także zabytki:

  • Kościół filialny z XIX w. - zbudowany w I połowie XIX w. w latach 1834-36 jako ewangelicki Świętej Trójcy , architektura późnoklasycystyczna, zajmuje centralne miejsce w rynku, w 1988r. przejęty przez parafię rzymsko-katolicką, obecnie p.w. Miłosierdzia Bożego,

  • Kościół parafialny z XVII w. p.w. Św. Michała Archanioła - późnorenesansowy , rozbudowany przez ówczesnych właścicieli Sławy Rechenbergów, jest usytuowany na obrzeżach Parku Miejskiego, Niezwykle cennymi zabytkami kościoła parafialnego są: ambona z początku XVII w. - arcydzieło sztuki kamieniarskiej oraz późnogotycka rzeźba Jezusa Frasobliwego z XVI w.

  • Pałac barokowy - zbudowany w latach 1732-35 na ruinach zamku z XV w. na dziedzińcu pałacu stoi barokowa figura św. Jana Nepomucena z XVII w.


Galeria - Sława

Widok na centrum Sławy Widok na centrum Sławy. Od lewej: Kościół filialny, dalej Kościół p.w.Św. Michała Archanioła Sława - widok od strony północnej Sława - widok od strony północnej Sława - widok od strony północnej. Główna ulica... Sława - plac Trzech Muz Sława - plac Trzech Muz Sława - plac Trzech Muz, dalej Kościół p.w. św. Michała Archanioła Sława - i znów plac Trzech Muz: widać fontanne ze Sławą... Sława - Trzy Sławskie Muzy Sława - Kościół filialny Sława - Kościół filialny Dojazd do Sławy... ale widok ładny :) Sława - widok na Jezioro Sławskie od wschodniej strony Sława - widok na Jezioro Sławskie od wschodniej strony - zbliżenie Sława - widok na Jezioro Sławskie, widać też nasze moloCAFE :) Sława - od prawej strony: MOSiR, plaża ze zjeżdżalnią, nasze molo z moloCAFE... Sława - zbliżenie na moloCAFE Sława - teraz to dopiero zbliżenie na moloCAFE Sława - Kościół filialny Sława - widok na Sławę i Jej jezioro... Sława - w centrum Kościół p.w. św. Michała Archanioła Sława - ...gdyby ktoś miał wątpliwości Sława - ...i powrót nad plac Trzech Muz Widok na Jezioro Sławskie w całej okazałości... od strony Sławy oczywiście Sława - fontanna ze Sławą - tak ma na imię ta dziewczyna siedząca na kamieniu w środku fontanny - na placu Trzech Muz Sława - molo przy plaży Sława - przystań dla jachtów Sława - widok na plażę Sława - widok na plażę Sława - widok na Sławę od strony jeziora Sława - i Jej jezioro Sława - i Jej jezioro... nieco bliżej Sława - specjalne zbliżenie na MoloCAFE Sława - Kościół filialny Jezioro Sławskie Jezioro Sławskie i plaża ...już widać Słoneczko :) piękny widok na Słoneczko i MoloCAFE Promenada - Tutaj można spacerować... Promenada - Tutaj można spacerować... I tak spacerkiem do Słoneczka... np na kawę i ciasto :) plaża Od dołu: Słoneczko - i fragment brzegu, aż do plaży... Jezioro Sławskie - widok na port jachtowy Jezioro Sławskie - ...oraz przedstawiciel licznie występującego nad jeziorem gatunku... Na szczęście ryb jest więcej... ;) NAD Sławą też jest ciekawie...

Galeria - Sława ala'Model

... ... ... ... ...

Dlaczego warto?

  • U nas zawsze świeci słońce

    I jeśli nawet na zewnątrz Słońca brak, pogodą ducha, miłą obsługą, zawsze życzliwym personelem zapewniamy odpowiednią ilość światła, aby Twój pobyt u nas był dla Ciebie przygodą i wytchnieniem.

Przeczytaj także: